O předporodní přípravě

Program předporodní přípravy:

  • průběh těhotenství

  • porod

  • období po porodu

  • kojení

Užijte si mateřství a rodičovství bez zbytečného stresu. Připravte se s námi na jedno z nejkrásnějších období, jaké může ženu potkat.

Jaké informace se podrobně v kurzu dozvíte?

Fyziologický průběh těhotenství
známky těhotenství, změny v organismu ženy, poradna pro těhotné, anamnéza, těhotenský průkaz, termín porodu, prenatální diagnostika, vyšetření v graviditě, prenatální péče, těhotenská matematika – I., II., III. trimestr, zaměstnání těhotných žen, cestování, životní styl, hygiena a životospráva těhotné ženy, tělesná aktivita a sport v těhotenství, léky, očkování v těhotenství.

Rizikový průběh těhotenství
předčasný porod, onemocnění spojené s těhotenstvím jakými jsou preeklampsie, těhotenská cukrovka nebo krvácení v těhotenství.

Vícečetná těhotenství a fyziologický a patologický průběh porodu
známky blížícího se porodu, začátek porodu a kdy do porodnice, doklady nutné k porodu, partner (doprovod) u porodu, tlumení porodních bolestí, bolest a její uvolnění, úlevové polohy v první době porodní

Narození miminka
bonding, první ošetření novorozence a počátek kojení, novorozenec, péče o novorozence, ochrana a bezpečí novorozence, ukázka péče o miminko, ukázka správné manipulace s novorozencem, očkování

Kojení
ukázky kojících poloh, podpora kojení, pomůcky ke kojení, životospráva kojící matky.

Šestinedělí
změny v organismu ženy po porodu, propuštění z porodnice, změny v rodině, antikoncepce po porodu.

Forma předporodního kurzu

  • online kurz – rozložený do dvou dnů (2 x 180 minut)

Ukázka videí pro podporu kojení